Greyhoundderby.com Cheltenham Challenge 2020

On each day of the Cheltenham Festival Meeting participants are invited to select one horse in each of the seven races. The person achieving the most points at the end of the week will receive a case of wine.

CHAMPION HURDLE DAY TUESDAY 10th MARCH 2020
Member 1.30 Supreme Novices 2.10 Arkle Chase 2.50 Ultima Chase 3.30 Champion Hurdle 4.10 Mares Hurdle 4.50 Northern Trust Chase 5.30 National Hunt Chase Pts.
Carolyn Taylor                
Pete Reeve                
David Brand 1                
David Brand 2                
David Brand 3                
Linda Sakin                
Jakes Sakin                
Caroline Hirons                
Roy Hirons                
Jink Morris-Adams                
Patrick Shorten                
Fran Hensby                
Chris Hensby                
Denzil Underwood                
Roland Tingey                
Caroline Sanderson                
John Slusar 1                
John Slusar 2                
John Slusar 3                
Ron Evans                
Nigel Jones 1                
Nigel Jones 2                
Nigel Jones 3                
Melanie Vallance                
Steve Wagstaffe 1                
Steve Wagstaffe 2                
Steve Wagstaffe 3                
James Waker 1                
James Walker 2                
James Walker 3                
Steve Whiting 1                
Steve Whiting 2                
Eamonn O'Brien 1                
Eamonn O'Brien 2                
Eamonn O'Brien 3                
Ian Mailer                
Kate O'Brien 1                
Kate O'Brien 2                
Kate O'Brien 3                

 

LADIES DAY WEDNESDAY 11th MARCH 2020
Member 1.30 Ballymore Novices 2.10 RSA Chase 2.50 Coral Cup Hurdle 3.30 Queen Mother Chase 4.10 Glenfarclas Cross Country 4.50 Boodles Juvenile 5.30 Champion Bumper Pts.
Carolyn Taylor                
Pete Reeve                
David Brand 1                
David Brand 2                
David Brand 3                
Linda Sakin                
Jakes Sakin                
Caroline Hirons                
Roy Hirons                
Jink Morris-Adams                
Patrick Shorten                
Fran Hensby                
Chris Hensby                
Denzil Underwood                
Roland Tingey                
Caroline Sanderson                
John Slusar 1                
John Slusar 2                
John Slusar 3                
Ron Evans                
Nigel Jones 1                
Nigel Jones 2                
Nigel Jones 3                
Melanie Vallance                
Steve Wagstaffe 1                
Steve Wagstaffe 2                
Steve Wagstaffe 3                
James Waker 1                
James Walker 2                
James Walker 3                
Steve Whiting 1                
Steve Whiting 2                
Eamonn O'Brien 1                
Eamonn O'Brien 2                
Eamonn O'Brien 3                
Ian Mailer                
Kate O'Brien 1                
Kate O'Brien 2                
Kate O'Brien 3                

 

RYANAIR CHASE DAY THURSDAY 12th MARCH 2020
Member 1.30 Marsh Novices Chase 2.10 Pertemps Hurdle 2.50 Ryanair Chase 3.30 Paddy Power Stayers 4.10 Brown Advisory Chase 4.50 National Hunt Breeders 5.30 Fulke Walwyn Chase Pts.
Carolyn Taylor                
Pete Reeve                
David Brand 1                
David Brand 2                
David Brand 3                
Linda Sakin                
Jakes Sakin                
Caroline Hirons                
Roy Hirons                
Jink Morris-Adams                
Patrick Shorten                
Fran Hensby                
Chris Hensby                
Denzil Underwood                
Roland Tingey                
Caroline Sanderson                
John Slusar 1                
John Slusar 2                
John Slusar 3                
Ron Evans                
Nigel Jones 1                
Nigel Jones 2                
Nigel Jones 3                
Melanie Vallance                
Steve Wagstaffe 1                
Steve Wagstaffe 2                
Steve Wagstaffe 3                
James Waker 1                
James Walker 2                
James Walker 3                
Steve Whiting 1                
Steve Whiting 2                
Eamonn O'Brien 1                
Eamonn O'Brien 2                
Eamonn O'Brien 3                
Ian Mailer                
Kate O'Brien 1                
Kate O'Brien 2                
Kate O'Brien 3                

 

GOLD CUP FRIDAY 13th MARCH 2020
Member 1.30 JCB Triumph Hurdle 2.10 County Hurdle 2.50 Albert Bartlett Novices 3.30 Magners Gold Cup 4.10 Foxhunters Steeplechase 4.50 Grand Annual Chase 5.30 Martin Pipe Hurdle Pts.
Carolyn Taylor                
Pete Reeve                
David Brand 1                
David Brand 2                
David Brand 3                
Linda Sakin                
Jakes Sakin                
Caroline Hirons                
Roy Hirons                
Jink Morris-Adams                
Patrick Shorten                
Fran Hensby                
Chris Hensby                
Denzil Underwood                
Roland Tingey                
Caroline Sanderson                
John Slusar 1                
John Slusar 2                
John Slusar 3                
Ron Evans                
Nigel Jones 1                
Nigel Jones 2                
Nigel Jones 3                
Melanie Vallance                
Steve Wagstaffe 1                
Steve Wagstaffe 2                
Steve Wagstaffe 3                
James Waker 1                
James Walker 2                
James Walker 3                
Steve Whiting 1                
Steve Whiting 2                
Eamonn O'Brien 1                
Eamonn O'Brien 2                
Eamonn O'Brien 3                
Ian Mailer                
Kate O'Brien 1                
Kate O'Brien 2                
Kate O'Brien 3